ملا عمر: طالبان در افغانستان پیروز می شوند
به گزارش ریگی نیوز به نقل ازاخبار جهان اسلام : ملا محمد عمر رهبر جنبش طالبان روز چهار شنبه گفت : جنگجویان طالبان به پیروزی و بیرون کردن سربازان خارجی نزدیک شده اند و گفته ی اشغالگران را که گمان می کنند توانسته اند در مقابل تند رو ها نتایجی را به دست آورند بی اساس خواند .
در بیانیه ای که از طریق ای میل به رسانه ها فرستاده شده بود و به ملا محمد عمر نسبت داده می شود ، رهبر طالبان ملا محمد عمر از رهبر آمریکا باراک اوباما خواسته است که اشغالگران بدون قید و شرط و در نزدیکترین زمان ممکن از کشور خارج شوند .
این بیانیه در خطاب به ملت افغان گفت : گسترش این مقاومت و قدرت دفاع و پیروزی آن ، دیگر نزدیک شده است ، و نسخه ای از این بیانه که به زبان انگلیسی منتشر شده است می گوید : این مشکلات و سختی ها دیگر زیاد طول نمی کشد و دلهای عزا دارمان با بیرون کردن اشغالگران تلسی داده خواهد شد ان شاء الله .
رهبر نیروهای آمریکایی و ائتلاف ناتو در افغانستان دیوید پتریوس در این ماه جاری گفته بود : ما توانسته ایم که پیشرفتهایی را در جنگ افغانستان به دست بیاوریم و نیروهای دفاعی تندروها در پایگاههایشان در قندهار و هلمند متوقف شده است .
طالبان توانسه است با وجود 150 هزار سرباز اشغالگر در افغانستان دایره ی فعالیتهای خود را گسترش دهد و از پایگاههای اصلی خود در جنوب بیرون بیاید و به مناطق شمالی نیز برسد .
اوباما دستور داده است که 30 هزار تن سرباز اضافی به افغانستان ارسال شود اکنون در این عدد در افغانستان موجود هستند .
واشنگتن گفته بود که در ژوئیه ی آینده شمار سربازان خود را در افغانستان کاهش می دهد و کارشناسان می گویند این اظهارات باعث شده است که روحیه ی جنگویان طالبان بالا برود .
ابن بیانیه ، حاکم آمریکا و ملت گمراه شده ی آمریکا را مورد خطاب قرار داد ، و خواستار خارج شدن سریع نیروهای اشغالگر از افغانستان شد و گفت : این کار به نفع شما و ملتتان می باشد و به نفع امنیت در منطقه نیز می باشد .
جنبش طالبان توانسته است بر بیشتر از 80% از خاک افغانستان تسلط پیدا کند و همچنین مهمترین راههایی که به کابل می رسند و اتوبانها و جاهای استراتژیک در اطراف کابل کاملا در دست طالبان قرار دارد و این درحالیست که نیروهای اشغالگر در به دست آوردن هرگونه پیشرفتی در افغانستان عاجز مانده اند .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم