ژیرینوفسکی: احتمالا اسرائیل در سال 2011 به ایران حمله خواهد کرد


"ولادیمیر ژیرینوفسکی" نایب رییس مجلس دوما و رهبر حزب لیبرال-دموکرات روسیه معتقد است که به احتمال قوی اسرائیل در سال 2011 با حمایت آمریکا به ایران حمله خواهد کرد که پاسخ به این حرکت ضربه به پایگاه های آمریکا در خاور نزدیک خواهد بود.
نایب رییس مجلس دومای روسیه روز جمعه در همایش سیاست جهانی در یاروسلاول گفت: "اسرائیل به طور جدی برای حمله به ایران آماده می شود. حال فقط مسئله تعیین زمان این حمله مطرح است". ژیرینوفسکی در خصوص این پیشبینی خود تاکید کرد که حمله به ایران کاملا واقعی به نظر می رسد. وی گفت: "اینجا دیگر مسئله توانایی مطرح نبوده بلکه 100% شده است. به احتمال قوی این رویداد سال 2011 رخ خواهد داد".
به اعتقاد رهبر حزب لیبرال- دموکرات روسیه، اسرائیل با حمایت واشنگتن به یک سری اعمال تحریک آمیز در جهان اسلام اقدام خواهد کرد که به همراه حمله به ایران باعث ایجاد مناقشه ای عظیم در منطقه خواهد شد. ژیرینوفسکی تاکید کرد: "ایران نیز در پاسخ به پایگاه های آمریکا در کویت و همچنین واحدهای نظامی باقی مانده آمریکا در عراق حمله خواهد کرد. با توجه به اساسنامه ناتو دخالت متحدین آمریکا در این مناقشه نیز حتمی است".
بنا به ارزیابی نایب رییس مجلس دومای روسیه، همین مسئله یکی از دلایلی است که چرا برخی از کشورهای اروپایی تا حدودی نسبت به حمایت از ایده پرزیدنت مدودف در خصوص ایجاد سیستم امنیت اروپایی خویشتنداری می کنند. ژیرینوفسکی گفت: "این مناقشه (احتمالی) به نفع برخی از کشورهاست به همین خاطر هم آنها از ایده سیستم امنیتی حمایت نمی کنند. اگرچه آنها به خوبی درک می کنند که مناقشه باعث رشد ناگهانی بهای نفت خواهد شد".
رهبر حزب لیبرال-دموکرات روسیه ابراز اطمینان کرد در صورتیکه سناریوی مناقشه اجرا شود، دیگر فقط بحث بررسی مسئله ایجاد سیستم جدید امنیتی مطرح نخواهد شد بلکه به اجرای آن به صورت عملی متحول می گردد. وی در جمع بندی سخنان خود گفت: "آنوقت است که همه به این فکر می افتند که چگونه سیستم جدید امنیتی باید ایجاد شود که احتمالا خود اسرائیل نیز یکی از اعضای آن
خواهد بود".

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم