گروه "عبدالله اعظم" مسؤل حمله به نفت کش ژاپنی در تنگه هرمز؟


بر اساس گزارش مرکز نظارت بر سایت های اینترنتی گروههای اسلامی، یک گروه جهادی مسئولیت حمله استشهادی

28 ژوئیه را به نفتکش ژاپنی در تنگه هرمز بعهده گرفته است.

بر اساس گزارش مرکز نظارت بر سایت های اینترنتی گروههای اسلامی، یک گروه جهادی مسئولیت حمله استشهادی


28 ژوئیه را به نفتکش ژاپنی در تنگه هرمز بعهده گرفته است. اما برخی کارشناسان تروریسم این ادعا را با تردید می نگرند.

شرکت ژاپنی حمل و نقل دریائی میتسویی او اس کا Mitsui OSk هفته گذشته تأیید نموده بود که یکی از کشتی های نفتکش اش در تنگه هرمز هدف یک حمله قرار گرفته است. در همان هنگام شرکت یاد شده بروز حوادث طبیعی – مانند امواج سهمگین را تکذیب کرده بود.

بر اساس مرکز نظارت بر سایت های اینترنتی جهادی، گروه جهادی "عبدالله اعظم" تأیید نموده که یک استشهادی را در کشتی یاد شده وارد کرده است. این مرکز همچنین تصریح میکند که گروه تروریستی یاد شده ، این حمله را به نام " عمر عبدالرحمن" نامگذاری و به مرحله اجرا در آورده است. "عمر عبدالرحمن" مصری است که به جرم بمب گذاری در ساختمان مرکز تجاری نیویورک world Trade Center در سال 1993 دستگیر گردیده ودر زندانی در آمریکا بسر میبرد.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه ژاپن امروز(چهارشنبه) اعلام نموده که ازاعلامیه منتشر شده دراین سایت اینترنتی آگاه شده ایم، اما هنوز نمیدانیم که اعلام این گروه با واقعیت وفق میکند، یا نه.

در همین رابطه، سخنگوی شرکت حمل ونقل دریائی ژاپنی گفته است که در انتظار روشن شدن موضوع، کماکان به تحقیقات خود ادامه خواهیم داد.

در هفته گذشته وبه هنگام یک مصاحبه مطبوعاتی در توکیو، مسئولین این شرکت حمل و نقل دریائی اظهار داشتند که یکی از خدمه کشتی یاد شده در هنگام حادثه، ضمن دیدن درخشش فوق العاده نور، صدای انفجار را نیز شنیده است.

کشتی نفت کش آسیب دیده ژاپنی که حامل 270 هزار تن نفت خام به مقصد ژاپن بوده است، برای تعمیر در بندر فجیره درشمال امارات متحده عربی پهلو گرفته است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم