تحویل موشک به کویت برای مقابله با تهدید دشمن (رژیم)


وزارت دفاع آمریکا با ارسال نامه ای به کنگره این کشور خواستار صدور مجوز فروش موشکهای ضد موشک پاتریوت به کویت شد. پنتاگون نگرانی از تهدید گسترش قابلیتهای موشکی رژیم تهران را دلیل اصلی فروش این سیستم ضد موشکی به کویت دانسته است .
به گزارش عصر ایران و به نقل از رویترز، در گزارش پنتاگون آمده است، کویت به این موشک ها برای مقابله با تهدید های جاری و آینده از ناحیه سلاح های هوا به زمین دشمن (رژیم تهران) نیازمند است .
در این گزارش تاکید شده که کویت از این موشک های ضد موشک به عنوان ابزای بازدارنده در مقابله با تهدیدات منطقه ای و تقویت امنیت خود استفاده خواهد کرد.
وزارت دفاع آمریکا در نامه خود به کنگره در مورد دلیل فروش این موشک ها به کویت آورده است، استقرار این موشک ها، امنیت یکی از مهم ترین متحدان غیرناتویی آمریکا در منطقه خاورمیانه را تامین خواهد کرد.
فرمانده نیروهای آمریکايی در منطقه در ماه ژانویه گذشته از استقرار موشک های ضد موشک پاتریوت در چهار کشور حاشیه خلیج فارس خبر داده بود .
گفته می شود واشنگتن علاوه بر کویت – که یکی از این چهار کشور است – کشورهای قطر ، امارات متحده عربی و بحرین را نیز مجهز به این سیستم های ضد موشکی خواهد کرد
.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم