سیل؛ پاکستان از جامعه بين المللی درخواست کمک کرد


به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی، نخست وزیر پاکستان از جامعه بین المللی برای مقابله با آثار و پیامدهای سیل در این کشور کمک خواست.
دولت پاکستان اعلام کرد شمار خسارت دیدگان از سیل در مناطق مختلف این کشور به بیش از دوازده میلیون نفر رسیده است. شمار خسارات دیدگان در منطقه سند به تنهایی به دو میلیون نفر افزایش یافته است.
نخست وزیر پاکستان در سخنانی با اشاره به اینکه این سیل در تاریخ این کشور بی سابقه بوده است، از جامعه جهانی خواست به کمک مردم پاکستان بشتابند.
یوسف رضا گیلانی خسارت های وارده چه از حیث تلفات انسانی و چه از نظر زیان های وارده به بخشهای زیرساختی و تأسیساتی کشور را بسیار سنگین اعلام کرد و افزود، محاسبه دقیق میزان خسارت وارده هم اکنون غیرممکن است .
یکی از مسئولان امدادرسانی گفته، توان امدادی موجود برای کمک به سیل زدگان جوابگو خواهد بود اما در بلند مدت و ظرف هفته ها و ماههای آینده ، بدون دریافت کمک های بین المللی هیچ کاری نمی توان برای سیل زدگان انجام داد زیرا بارانهای موسمی فصل مانسون هنوز به پایان خود نرسیده است و تا ماه سپتامبر میلادی ادامه خواهد یافت.
گفته می شود، کمکهای بین المللی به تدریج در حال ارسال به پاکستان است.
بحران سيل به سراسر کشور کشيده شده است
از سوی دیگر ارتش پاکستان اعلام کرد سیل در سراسر این کشور بحران آفریده است.
به گزارش شبکه فرانس24، عطار عباس سخنگوی ارتش پاکستان گفت، در شمال و مرکز کشور سیل خسارات قابل توجهی برجا گذاشته است و هم اینک سیل به سوی جنوب کشور پیش می رود. این درحالی است که امدادگران برای دسترسی به مناطق سیلزده مشکلات زیادی دارند.

۱ نظر:

  1. رژیم متعفن خامنه ای ملعون و نوکران دزدش این روزها آنچنان در فلاکت و بدبختی فرو رفته اند که نمی دانند چه خاکی بر سر خودشان بریزند و شکستی که از عملیات افتخارافرین سرزمین ایمان و رشادت بلوچستان عزیز خورده اند را می خواهند مثلا بهانه ای برای سرگرمی و منحرف کردن افکار عمومی از در ماندگی خود و مخبران بی ناموسش و رسواییهای بین المللی بسازند و مثل همیشه یک قصه داستانی پینوکیو گونه تحویل بدهند که یعنی ببینید ما چقدر نفوذ و اطلاعات دسته اول داریم که فلانی با فلانی اختلاف دارد و این احمقها خوب می دانند که مخبرانشان چطور زمینگیر شده اند تا جایی که از افراد خانواده خود هم در امان نیستند تا چه برسد بتوانند خاکروبه ای برای نوکران خامنه ای پست جمع و جور کنند و رژیم می خواهد با این داستانها مثلا یا تیری در تاریکی شلیک کرده باشند که شاید به هدف بخورد و چیزکی از اسرار و رموز جنبش بدست اورند ولی به حول و قوه الهی همانطور که دیده ایم جنبش در فاز جدید عملیاتهایش از تاکتیهایی استفاده می کند که این گونه اراجیف و بذله گوییهای تروریستهای سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را درمانده تر و رسواتر از همیشه در نزد ملت بلوچ و اهل سنت ایران و همه جهانیان نشان می دهد البته در این مورد باید خاطر نشان کرد که در این مورد درست حدس می زنند که فرزندان بلوچستان برای دفاع ار سرزمین ،دین و ناموس خویش از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و هر بار ضربه ای بس مهلک و سهمگینتر بر پیکره پوسیده نظام فاشیستی ولایت فقیه وارد خواهند کرد و در این امر با خونسردی ،حوصله و تدبیر درسهای دیگری به این جنایتکاران بشریت خواهند داد و نشانه کوچک تداوم عملیاتهای بعدی این است که جنبش نام این عملیات را شهید اعظم یک گذاشت و این یعنی که این رشته بی شک ادامه خواهد داشت و فرزندان سرمچار بلوچستان سلسله وار دنیا را انگشت به دهان و خامنه ای فرومایه و نوکران دزدش را خاک بر سرتر خواهند نمود.
    یا شهادت یا سعادت
    میریونس بلوچ

    پاسخحذف

از تمامی دوستان محترم متشکریم