واشنگتن ناوگان تجاری جمهوری را هدف قرار می دهد


آمریکا تحریم های یکجانبه ای را بر علیه سه کمپانی وابسته به شرکت ملی کشتیرانی جمهوری برقرار کرد.معاون وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد: "جمهوری از شرکت ملی کشتیرانی خود بطور پیگیرانه برای پیشبرد برنامه موشکی و حمل و نقل دیگر بارهای نظامی استفاده می کند".
طبق گزارش خبرگزاری «ریا نووستی» به نقل از خبرگزاری"روس بالت" این مطلب را "استوارت لوی" معاون وزیر دارایی آمریکا اعلام کرده است.
این مقام آمریکایی هشدار داد که واشنگتن به اتخاذ تدابیر سرکوبگرانه بر علیه شرکت ملی کشتیرانی جمهوری (Shipping Line) ادامه می دهد و شرکای خارجی آمریکا را به پیروی از چنین نمونه ای فرا خواند.
معاون وزیر دارایی آمریکا اعلام کرد:" ما باید هشیاری خود هم در رابطه با استفاده از خطوط داخلی کشتیرانی جمهوری و هم در رابطه با تلاش ها این کشور برای استفاده از شرکت های کشورهای ثالث برای حمل و نقل بارهای غیر قانونی را دو برابر کنیم."
طبق اطلاعات نقل شده توسط او"جمهوری از شرکت ملی کشتیرانی خود بطور پیگیرانه برای پیشبرد برنامه موشکی و حمل و نقل دیگر بارهای نظامی استفاده می کند". لوی یادآور شد در این رابطه جامعه جهانی تحریم هایی را بر علیه تعدادی از کمپانی های وابسته به شرکت ملی کشتیرانی جمهوری برقرارکرده است.
او گفت روز جمعه گذشته آمریکا در رابطه با سه کمپانی دیگر وابسته به شرکت ملی کشتیرانی جمهوری اسلامی که در مالت مستقر هستند، اقدام مشابه تازه ای را انجام داده است.
او افزود، علاوه بر این واشنگتن 4 شرکت آمریکایی را به اتهام نقض رژیم تحریم ها بر علیه تهران مجازات کرده و آنها جریمه های هنگفتی را پرداخت کرده اند. لوی گفت دولت آمریکا در حال تحقیق درباره "پرونده های دیگر" در رابطه با سوءظن های مشابه است.
یادآوری می کنیم که چهارمین قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد حاوی تحریم هایی علیه جمهوری به خاطر امتناع تهران از توقف غنی سازی اورانیوم روز چهارشنبه 9 ژوئن( 19 خرداد) صادر شد. بر اساس اندیشه تنظیم کنندگان، این سند باید نگرانی های جامعه جهانی نسبت به ماهیت برنامه هسته ای رژیم ایران را از بین ببرد.
در اوائل ماه جولای(تیر) "باراک اوباما" رییس جمهور آمریکا قانون توسعه تحریم های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی را امضا کرد. در این لیست تکمیلی بیش از 30 کمپانی و اشخاص حقیقی ایران دیده می شوند که عملا همه آنها با برنامه موشکی ایران ارتباط دارند.
در اواخر ماه مه (خرداد) سال جاری سران اتحادیه اروپا در اجلاس بروکسل تصمیم گرفتند که علیه رژیم ایران تحریم های تکمیلی اعمال کنند. در بسته تحریم های جدید که توسط سران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا هماهنگ شده بود، تدابیری چون مسدود سازی سرمایه گذاری، ممنوعیت ارائه فناوری و تجهیزات و همچنین ارائه خدمات ذیربط در بخش نفت و گاز ایران در نظر گرفته شده بود. در زمینه معاملات نیز پیشنهاد شده که از صادرات محصولاتی که ممکن است توسط جمهوری در راستای اهداف نظامی مورد استفاده قرار گیرند، جلوگیری شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم