موتور سوار انتحاری در پاکستان بیش از 90 تن را کشته و مجروح کرد
بر اثر انفجار یک بمب شدید در شمال غرب پاکستان 50 کشته و بیش از دهها نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری ریگی نیوز
این انفجار که امروز جمعه 2010-07-09 در ناحیه یکه غند در منطقه قبیله نشین مهمند پاكستان رخ داد ، عامل آن یک موتور سوار انتحاری بود که خود را در مقابل اداره سیاسی این منطقه منفجر کرد و خسارات جانی و مالی زیادی بر جای گذاشت.

خبر گزاری ریگی نیوز
می افزاید که این انفجار در حالی رخ داد که تعدادی از مردم برای انجام کارهای اداری خود در محوطه بیرونی این اداره صف کشیده بودند که بر اثر این حادثه تعدادی از آنها کشته یا مجروح شدند .

همچنین خبرها حاکی است که این انفجار در نز دیکی زندان این منطقه اتفاق افتاد و باعث ویرانی دیوار آن شد که بر اثر آن تعدادی از زندانیان نیز فرار کردند.

مقصود احمد رئیس اداره محلی منطقه مهمند در این باره به خبرنگاران گفت : بر اثر این حادثه شماری ازمردم در زیر آوار ساختمان های تخریب شده دفن شده اند. او همچنین با اشاره به تعداد زیاد کشته ها ومجروحان این حادثه افزود : بدلیل نبود امكانات كافی در شهر باجور مركز منطقه مهمند؛ بسیاری از مجروحان به بیمارستان های شهرهای مجاور منتقل شده اند.

وی ادامه داد : شدت این انفجار به حدی بود كه شماری از مغازه ها و چند دستگاه خودرو تخریب شده است .

منطقه قبیله نشین مهمند به دلیل مجاورت با افغانستان و حضور گروه طالبان و القاعده در این منطقه در ماه های اخیر شاهد حملات متعددی به مراکز دولتی و نظامی بوده است .دولت امریکا این منطقه را پناهگاه گروهای طالبان والقاعده می شمارد.

با وجود این رسما تاكنون هیچ گروه یا سازمانى مسوولیت عملیات امروز را بر عهده نگرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم