تلاش کرزی برای حذف نام 50 نفر از طالبان از لیست تروریست ها

حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان
منابع دولتی اعلام کردند حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان درصدد حذف نام 50 نفر از مسئولان سابق طالبان از لیست تروریست هایی است که توسط سازمان ملل متحد منتشرشده بود.

دولت افغانستان شرط کرده است در صورتی که طالبان سلاح خود را کنار بگذارند و رابطه خود را با گروه های تروریستی بین المللی قطع کنند با آنها برای صلح وارد مذاکره می شود.

روزنامه واشنگتن پست روز یکشنبه 11 – 7 – 2010 در گزارشی به نقل از یکی از مقامات افغانستان نوشت " سیاست دراز کرن دست دوستی به سمت طالبان طی روزهای گذشته گسترده شده است ... حامد کرزی به دنبال این است تا مشکلاتی که از 9 سال پیش با طالبان به وجود آمد ، از بین برود."

این منبع دولتی که نام او در گزارش ذکرنشده است تاکید کرد ایالات متحده آمریکا از این روند پشتیبانی می کند.

واشنگتن پست تاکید کرد تعامل دیپلماتیک با طالبان با مقاومت برخی از مسئولان سازمان ملل که خواستار ارائه دلایل کافی برای خودداری طالبان از خشونت هستند ف روبه رو شده است.

ریچارد هالبروک فرستاده ویژه باراک اوباما به افغانستان و پاکستان روز سه شنبه گذشته در نیویورک با چندتن از مقامات سازمان ملل سعی کرد آنها را به پیشرفتی که در روند صلح به وجود آمده قانع سازد.

ایالات متحده با حذف نام برخی از شبه نظامیان طالبان از جمله ملامحمد عمرمخالفت می کند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست هالبروک به دنبال این است تا نام آن گروه از مسئولان طالبان که عملکرد خود را تغییر داده اند از لیست تروریست ها حذف شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم