آیا سکته های لفظی خامنه ای در نماز جمعه نتیجه بیماری است ؟


آیا سکته های لفظی خامنه ای در نماز جمعه نتیجه بیماری است ؟
در خطبه خامنه ای در نماز جمعه روز گذشته سکته هائی وجود داشت که یک بلاگر ایرانی در وبلاگ خود به نام «کانال محرمانه» به مواردی از آن اشاره کرده که قابل تامل است و مشاهده ویدئونماز جمعه ادعای این بلاگر را تقویت می کند . این بلاگر هوادار میر حسین ظاهرا به خوبی با مباحث و نحوه سخن و عمل آخوندها آشنا است ولی یکی از رندان بر این باور بود که اینگونه نکته گیریها از افراد عادی بر نمی آید و اشاره می کرد که هاشمی رفسنجانی در انتشار همچو متونی برعلیه رهبری و احمدی نژاد بی دخالت نیست . این بلاگر از جمله می نویسد :
« امروز پس از ۳۰ سال که سخنرانی ها و صحبت های وی را دیده و می دانم به زبان عربی تسلط خوبی دارد، برای نخستین بار شاهد فراموش کردن یا اشتباه خواندن آیه های قرآنی بودم که در ساختار صحبت هایش بود خامنه ای جزو طلبه هایی بوده که به زبان عربی تسلط دارد و از قضا حافظه بسیار خوبی دارد، فراموش کردن بخشی از سوره جمعه که سال گذشته در ماه رمضان رخ داد، شاید قابل توجیه باشد، اما امروز ۸ بار آیه های قرآن را فراموش کرد و مجبور شد به نت خود مراجعه کند و ۳ بار هم آیه ها را اشتباه خواند.
این نمونه واضح به علاوه علایم آلزایمر در یادآوری حوادث بسیار دور نزدیک به ۴۰ سال پیش نشان می دهد، مسیر بیماری وی مدتهاست شکل گرفته و حالا به اصطلاح متداول به میانه ذهن ناخودآگاه رسیده است.یکی از دوستان پزشک مدتی قبل می گفت بین همکاران متنفذ خود شنیده که برخی از چهره های سیاسی نزدیک به رهبری از مسایلی صحبت می کنند که به خاطرات بسیار طولانی زمان گذشته برمی گردد و این را نشانه قدرت ولی امر مسلمین و توجه ویژه الهی به ایشان می دانند! البته که دوست اینجانب پوزخندی داشت و می گفت: به حافظه آقا عنایت نشده بلکه ایشان درگیر تداخل اطلاعات حافظه دور خود با اتفاقات روز است.
امروز این نکته زمانی جالب شد که ۲۲ بهمن را ۲۲ خرداد گفت و خلق الله هم هوار کشیده و تکبیر گفتند ولی وقتی به خطبه دوم بازگشت، با تذکر اطرافیان گفته خود را اصلاح کرد تا مشخص کند هم خودش دچار مشکل است و هم خلایقی که پایین پایش هوار می کشند .یک نشانه دیگر نیز امروز در صحبت های وی بود، اگر حمل بر بیماری باشد، تاکید کننده بیماری آلزایمر است ولی اگر برخلاف باشد نشان دهنده این است نت دست وی را کس دیگری نوشته و وی اطلاعی نسبت به آن ندارد و به همین خاطر شک دارد.
سوت و کف در سالگرد ارتحال خمینی یکی از دستاوردهای بزرگ مراسم امروز بود، جماعتی که جلوی کرین (بازوی دوربین معلق) حیاط مقبره خمینی انواع و اقسام شکلک تا قیافه های مختلف را اجرا می کردند، در هنگام سخنرانی سیدحسن خمینی آن قدر سوت کشیدند تا مشخص شود جنبش سبز آموزش عمومی خوبی داشته که این جماعت چماق دست را مجبور به برخوردهای غیرفیزیکی و فرهنگی کند! اما روز درگذشت مولایشان چرا سوت کشیدند را باید از سینه چاکان ولایت اموی پرسید؟! مگر در سالگرد مرگ کسی سوت می کشند، مگر اینکه وجود او پیراهن عثمان مفت خوری ها باشد.
این تشبیه آن قدر ناشیانه بود که حتی تمرکز صحبت هایش را به هم ریخت و تمام ماجرا را به سوی هاشمی چرخاندبدعت بزرگ مراسم امروز تبدیل شدن خمینی به پیامبر اسلام و مقایسه علنی آن توسط خامنه ای بود. وی در میانه خطبه اول با ذکر مقایسه غیر قابل قیاس ولی قابل انجام! خمینی را به پیامبر اسلام تشبیه کرد تا بتواند خودش امام علی شده و کروبی و میرحسین را به طلحه و زبیر تشبیه کند.
البته در این میان یک اشتباه تاریخی بزرگ کرد و اتفاقا سعی کرد با ورود به بحث احادیث شیعه و سنی هم از شدت آن بکاهد، ولی چه سود. مسیر مغالطه او اشتباه بود، وی می خواست از داستان طلحه و زبیر برای کوبیدن به قول خودش سران فتنه استفاده کند، ولی بی اختیار ماجرای روز اول حکومت ابوبکر را بیان کرد که طلحه در حمایت از حکومت علی به او اعتراض کرده بود!
این تشبیه آن قدر ناشیانه بود که حتی تمرکز صحبت هایش را به هم ریخت و تمام ماجرا را به سوی هاشمی چرخاند به حدی که پوزخندهای فرزندان احمدی نژاد و سعید حدادیان مداح چماقدار رهبری از دید دوربین ها مخفی نماند. خامنه ای که متوجه اشتباهش شده بود به سرعت بحث را عوض کرده وسعی کرد تا ماجرای احادیث شیعه و سنی و بحث جنگ علی با طلحه و زبیر را وسط بکشد تا زهر مثال بی جای خودش را بگیرد.شاید خامنه ای در آن لحظه یاد جلسه خبرگانی افتاد که ۲۱ سال پیش با ترفند و دروغ هاشمی او را رهبری رسانده بود و این حرف می توانست تلقی تهدید رسمی هاشمی باشد.
دو پسر احمدی نژاد در بخش غربی صف اول نماز پشت به میله نشسته بودند که در زمان ناتمام ماندن صحبت های سیدحسن دائم تصویر پوزخندهای آنها روی آنتن تلویزیون بود.
.مجتبی و مصطفی خامنه ای کنار هم در ردیف برابر با هاشمی نشسته بودند، مصطفی با سر و روی سفید شده از مجتبی قابل شناسایی است، جالب بود که ناطق نوری هم در کنار مجتبی نشسته و گه گاه با نگاه دوربین سعی میکرد با او صحبت کند، پسر دیگر خامنه ای یعنی میثم در سوی دیگر سمت راست جایگاه به تنهایی نشسته بود.
آنچه امروز اتفاق افتاد و در حرم خمینی میلیون ها چشم آن را دید، از آنچه بر نوه خمینی روا شد یا ادبیات چاله میدانی رئیس دولت و فراموشی رهبر! واقعیتی است که باید باور کنیم. واقعیتی که سرانجام انقلاب مستضعفان و پا برهنگان است. سرانجام حکومتی است که صدها هزار بدبخت را از سراسر کشور با تشویق ۸۰ هزار تومانی به کنار قبر نیمه کاره و چندین بار بازسازی شده خمینی می کشاند تا ثابت کند، جمهوری اسلامی تئورسین گدا پروری است»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

از تمامی دوستان محترم متشکریم